Mecz Polska-Szwajcaria w Saint-Ètienne – EURO 2016

mecz Polska-Szwajcaria w Saint-Etienne EURO 2016
Dziś jeszcze coś odnośnie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, bo jakimś cudem Polska przeszła do kolejnego etapu rozgrywek. A najbliższy, sobotni mecz będzie miał miejsce w Saint-Ètienne, które znajduje się zaledwie 60 km od Lyonu. UEFA informuje, że na rzeczony mecz są jeszcze dostępne bilety (ok. 220 sztuk) pierwszej kategorii (w cenie 140 EUR).

Dojazd
Gdyby ktoś z was chciał się spontanicznie wybrać pokibicować biało-czerwonym, to z Lyonu prowadzi do Saint-Ètienne bezpłatna autostrada, którą w godzinę dojedziecie na miejsce. Można też naturalnie dojechać pociągiem (jeżdżą bardzo często, czas dojazdu od trzech do czterech kwadransów, cena ok 11 EUR; rozkładu szukajcie tu: http://www.voyages-sncf.com/). Jak się dostać z Polski do Lyonu, pisałam w tym artykule, lecz biorąc pod uwagę bliskość terminu, najtańsze może się okazać zabranie własnego samochodu. Easyjetem z Krakowa nie polecicie na pewno, bo w tym tygodniu został już tylko lot w niedzielę po południu, czyli już po ptokach.

Nocleg
Ilość dostępnych noclegów w hotelach jest mocno ograniczona i diabelnie droga (powyżej 1000 zł za noc dla dwóch osób). Znacznie lepsze okazje (nawet trzykrotnie tańsze) znajdziecie na airbnb.pl.

Więcej informacji na temat Saint-Ètienne znajdziecie na stronie UEFA:
http://www.uefa.com/uefaeuro/hosts/france/city=2673/index.html (angielska wersja językowa)

Jeśli natomiast jakimś cudem polska drużyna przetrwa Szwajcarów, a potem jeszcze ćwierćfinał, to na półfinał EURO 2016 będę zapraszać was do Lyonu! Dlatego trzymam kciuki za naszą reprezentację – może wtedy więcej Polaków odkryje uroki tego cudownego miasta.

Na koniec gorąco zachęcam do e-mailowej subskrypcji nowych postów (w stopce strony). Dlaczego? Po pierwsze – jestem leniwa i często informacje na temat bieżących wydarzeń wrzucam praktycznie w ostatniej chwili; dzięki subskrypcji na pewno ich nie przegapicie. Po drugie – co prawda informację o każdym nowym poście wrzucam na Facebooka oraz Google+, lecz aktualizacje nigdy nie docierają do wszystkich fanów (zwłaszcza jeśli chodzi o to pierwsze źródło). Dlatego najpewniejszym sposobem, by być na bieżąco, jest zasubskrybowanie bloga! Sami wiecie, że rzadko publikuję nowe posty, więc zawalenie skrzynki wam nie grozi.
Post only in Polish, as it concerns Saturday's match Poland vs. Switzerland.

No comments:

Post a Comment