Jak dojechać z lotniska do centrum Lyonu?

Dziś, gdy Lyon łączą z Polską aż dwa bezpośrednie połączenia (gdy się tu przeprowadzałam, nie było żadnego!) sprawą kluczową staje się transfer z lotniska do centrum miasta. Niestety, opcji jest mało, a najbardziej popularny i zdecydowanie najszybszy sposób nawet przez tutejszych jest uważany za wyjątkowo drogi.
Źródło zdjęcia: https://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:Station_d%C3%A9finitive_%22A%C3%A9roport_Lyon_Saint-%C3%89xup%C3%A9ry%22.jpg#metadata
Pociąg
Oficjalnym środkiem transportu jest pociąg, tzw. rhonexpress. Jego niemała cena uderza zwłaszcza, gdy się podróżuje tanimi liniami, ale koszt przejazdu można obniżyć jeżeli z dużym wyprzedzeniem kupi się bilet przez internet (od razu w dwie strony) - można to zrobić tu: https://www.rhonexpress.fr/en/tickets-and-fares/37. Pociąg dojeżdża z lotniska do centrum w niecałe pół godziny i kursuje co 15 min. Na lotnisku bilety można kupić w specjalnych automatach.
Koszt: od 21,10 (przez internet, z 2-miesięcznym wyprzedzeniem) do 26,20 euro (na lotnisku) w dwie strony. Kupując bilet u konduktora zapłacimy dodatkowe 4 euro.

Bus
Jest też prywatny przewoźnik, który po uprzedniej rezerwacji wozi pasażerów na ZI Meyzieu, skąd można już wsiąść w tramwaj na bilecie miejskim. Kursy odbywają się codziennie od 5:30 do 20:00. (http://www.navettelyonaeroport.com/Aeroport-Saint-Exupery-vers-Meyzieu-ZI.html).
Koszt: 8 euro w jedną stronę, tylko po wcześniejszej rezerwacji.

Taxi
Można też pojechać taksówką, ale nie polecam tego środka transportu - ceny są bardzo wysokie. Orientacyjne koszty przejazdu do różnych miejsc w Lyonie można znaleźć na stronie lotniska: https://www.lyonaeroports.com/acces-transports/taxi.

Inne
Dość popularny jest tu Uber (choć z orientacyjnych kosztów przejazdu znalezionych na stronie ubera wynika, że nie jest on dużo tańszy od taksówki) i Blabla car, gdzie zawsze można znaleźć dużo tanich ofert na przejazd z lotniska (o ile ktoś nie boi się polegać na tym rodzaju transportu - zwłaszcza jadąc na lotnisko).

Żadna linia autobusowa nie dojeżdża niestety obecnie na lotnisko.

REKLAMA

5 comments:

 1. Niestety kochany rhonexpress pomimo obietnic oczekiwania na opóźnione loty zmusił mnie do 4 godzinnego koczowania na lotnisku na pierwszą ciuchcię do centrum :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Niestety, mnie też się to zdarzyło :( Mogliby uściślić, że owszem, czekają, ale nie dłużej niż ileśtam, żeby przynajmniej nie było rozczarowań.

   Delete
 2. My wykorzystałyśmy do powrotu na lotnisko z Lyonu blablacar.fr
  Chyba taniej się nie da.. :)
  A sam Lyon piękny, polecam: https://fotografia-prania.blogspot.com/2018/10/jesienny-poniedziaek-w-lyonie.html ;)

  ReplyDelete
 3. Wiele osób decyduje się też na poruszanie taksówkami, ale z lotniska są one na pewno bardzo drogie, więc myślę, że czasami warto łapać się innych, tańszych możliwości.

  ReplyDelete
 4. Super wpis. Będę pamiętać na przyszłość. Pozdrawiam

  ReplyDelete