My French Film Festival

Kto z was lubi festiwale filmowe? A co jeśli powiem wam, że do uczestniczenia w jednym z nich nie trzeba nawet wychodzić z domu?...

Źródło grafiki: http://www.myfrenchfilmfestival.com/


My French Film Festival to oryginalne wydarzenie, w którym internauci z całego świata mogą zapoznać się z młodym kinem francuskim. Od 13 stycznia do 13 lutego można oglądać filmy konkursowe, krótko- i pełnometrażowe oraz kilka filmów pozakonkursowych - i to wszystko na własnym komputerze. Strona festiwalu jest dostępna w 10 językach, w tym także w polskim - a filmy można oczywiście oglądać z napisami w wybranym języku.

Wszystko fajnie, ale ile to kosztuje?

Ano wcale niedużo! Filmy krótkometrażowe dostępne są całkowicie za darmo. Za dostęp do jednego filmu pełnometrażowego zapłacicie 1,99 euro (kiedyś tyle w przeliczeniu na złotówki kosztowało wypożyczenie dobrej kasety VHS w wypożyczalni), a za dostęp do wszystkich produkcji 5,99 euro. Ale uwaga: dla mieszkańców Polski, wszystkie filmy bez wyjątku dostępne są za darmo! (Wyciąg ze strony: Każdego roku festiwal jest dostępny za darmo na niektórych terytoriach. Podczas tej edycji będą to: Indie, Polska, Ameryka Łacińska, Rosja, Afryka i Rumunia.).

Po więcej szczegółów odsyłam was na tę stronę:

http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/presentation

A wybór filmów znajdziecie tu:

http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/selection

I jak, skusicie się na któryś?

2 comments:

  1. dziewne, bo wiekszosc filmow jest u mnie zaznaczona "film, ktory chcesz wyswietlic nie jest dstepny w twoim kraju" :)

    ReplyDelete
  2. Dziwne! Jeszcze będąc we Francji oglądałam jeden krótki metraż i wszystko śmigało. Tu w Polsce tak samo, tylko że - co ciekawe - tu wszystko jest za darmo! Próbowałaś z różnych przeglądarek?

    ReplyDelete