LA FÊTE DES LUMIÈRES 2016 - newsy

Mam dla was trzy newsy dotyczące możliwości przyjazdu na Święto Świateł.

Po pierwsze, bilet na samolot easyjetem z Lyonu do Krakowa w niedzielę 11 grudnia potaniał trzykrotnie, co oznacza, że za podróż w dwie strony w idealnym terminie 8-11 grudnia zapłacicie 361 zł od osoby. To porównywalna cena do tych, które proponowałam w swoim poprzednim wpisie na ten temat, a kombinowania jest wielokrotnie mniej.


Po drugie, tutejsze koleje regionalne (TER) oferują bilety z 50% zniżką na przejazdy do i z Lyonu w terminie 8 grudnia - 11 grudnia do 12:00. Szczegóły znajdziecie bezpośrednio na stronie TER:

I wreszcie po trzecie, tak jak przewidywałam, komunikacja miejska będzie funkcjonować nieco inaczej niż zazwyczaj. W czwartek od 16:00 komunikacja będzie bezpłatna, a na piątek i sobotę będzie można kupić specjalny bilet "TCL en Fête" w cenie 3 euro (za jedno popołudnie). Bilet będzie ważny od 16:00 do końca dnia i będzie dostępny w sprzedaży od 1 grudnia.

Poza tym, zapowiadane są zmiany w organizacji ruchu - między innymi od 19:30 zamknięta będzie stacja metra "Vieux Lyon", a na obszarze festiwalu autobusy nie będą kursować już od 18:30. Strefa festiwalu będzie naturalnie zamknięta dla ruchu samochodów (a także rowerów!). Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie poniżej:
http://www.fetedeslumieres.lyon.fr/en/page/move-lyon

Do zobaczenia 8 grudnia!

No comments:

Post a Comment