Journées du patrimoine 2015

Już w najbliższy weekend niezwykła okazja do zwiedzania!

Z okazji Dni Dziedzictwa 19-20 września 2015 wiele muzeów jest dostępnych do zwiedzania za darmo! Ale to nie wszystko: wiele miejsc organizuje zwiedzanie z przewodnikiem, tak by można było dogłębnie zapoznać się z ich historią, a mnóstwo obiektów na co dzień zamkniętych w ogóle, lub zamkniętych dla zwiedzających, będzie można teraz obejrzeć, najczęściej całkowicie za darmo!

Cały program znajdziecie na poniższej stronie, a zapewniam, że jest z czego wybierać:

http://journeesdupatrimoine.culturecommunication.gouv.fr/ (strona ma angielską wersję językową)

W samym Lyonie czeka na was prawie 200 atrakcji - na niektóre obowiązuje rezerwacja, a uczestnictwo w innych wiąże się z opłatą, ale z tego co widziałam, jest to rzadkość. Macie okazję, by zwiedzić Hotel de Ville i budynek Opery, ale też lyońskie "city" w trzeciej dzielnicy, a także mnóstwo, mnóstwo innych miejsc!

Jeżeli mieszkacie poza Lyonem, sprawdźcie, co na weekend oferuje wasza okolica.

Korzystajcie, kolejna okazja dopiero za rok!

This weekend a unique opportunity to explore!

On the occasion of Heritage Days 19-20 September 2015 many museums are open to the public for free! But that's not all: many places organizes guided tours, so that you can thoroughly learn their history, and many objects normally closed at all, or closed to the public, you'll be able to visit, and most of them - free of charge!

The entire program can be found on the following page, and I assure you that there's a lot to choose from:


In the Lyon nearly 200 attractions awaits you! For some you need to make a reservation, and participating in other requires a fee, but from what I've seen, this is a rarity. You have the opportunity to visit the Hotel de Ville and the Opera House, but also Lyon's modern architecture in the 3rd quarter (3e arrondissement), as well as many, many other places!

If you live outside Lyon, check what your neighbourhood offers for the weekend.

Enjoy, another chance will be next year!

1 comment:

  1. Super. Dziekuje. Tego mi bylo trzeba. Wszystko ladnie zebranie. Nic tylko korzystac. Pozdrawiam

    ReplyDelete